Czech RepuBrick

Jestliže se rozhodnete vyrazit o víkendu do Lipna, určitě se zastavte na výstavě, která fascinuje v současné době všechny svoje návštěvníky. Jak dospělé, tak děti. Využít je možné rodinné vstupné, pro všechny děti do 100 cm jsou navíc vstupenky zdarma. Na celou expozici byly spotřebovány 2,5 tuny barevných LEGO kostiček a tisíce hodin práce zlatých českých ručiček. Prohlídka trvá přibližně dvě hodiny, během kterých je možné si prohlédnout na 40 modelů historických památek. Vysílač Ještěd, hrad Karlštejn, chrám svatého Víta či zámek v Lednici.

Lego kostky

Rovněž nahlédnout můžete do zrekonstruovaného Národního muzea, vily Tugendhat a dokonce je k vidění i zrealizovaná Kaplického knihovna. Velký zájem vzbuzují i korunovační klenoty. V životní velikosti tu jsou k vidění filmoví hrdinové a dokonce se tu objevil i Terminátor. Ze stavebnice Lego Technic tu můžete vyzkoušet nejrůznější vymoženosti technického charakteru. Dokonce bývá několikrát do hodiny spuštěna horská dráha, v délce více než dvaceti metrů, na které se prohání množství vytvořených postaviček.  Pokud máte rádi kouzla a čáry a jste fanoušky Harryho Pottera určitě je pro vás jako stvořená Kouzelná šifrovací hra. Škola čar a kouzel je určená jak pro dvojici , tak pro skupinu přátel. Její největší výhodou, že vzhledem k počasí si ji můžete zahrát jak v obývacím pokoji, tak můžete vyrazit do zahrady. Nebo do lesa.

Hra kouzel a čárů

Jedinou nutností všech hráčů je alespoň základní znalost prvních dílů Harryho Pottera. Základní pravidla přijdou zájemcům e-mailem, ve kterém jsou veškeré instrukce k jejímu zvládnutí. Dalším krokem je vytištění jednotlivých úkolů a rozmístění v prostoru, ve kterém se chystáte je plnit. Pobavíte se světem kouzel určitě stejně dobře u stolu, tak ve volné přírodě. Jedenáct úkolů, které je potřeba během hry splnit, začínají složitými a náročnými zkouškami NKÚ. A krok po kroku pokračují rozkrýváním tajemných šifer a odhalováním skrytých tajemství. Rovněž je možné objevit jasnovidné schopnosti, recepty obávaných lektvarů a někteří spoluhráči začnou dokonce věštit z čísel.