Jak se vyhrabat z bludného kruhu obezity?

Obě tato tečka strašák celé naší populace. Odborníci bijí na poplach, protože čím dál tím více lidí trpí touto civilizační chorobou. Ano, obezita není jenom o tom, že naše tělo nevypadá tak, jak bychom si možná představovali. Jedná se o onemocnění, které může vést k řadě dalším onemocněním, a rapidně snižuje kvalitu našeho života. Obezita dokonce může stát za naší předčasnou smrti.

Kdy můžeme říct, že už nemáme jen pár kilo navíc ale jsme obézní? Odborníci nejčastěji pro určení diagnózy obezity používají výpočet BMI. Pro tento výpočet nemusíte chodit za odborníkem, ale můžete si o spočítat sami pomocí BMI kalkulačky.

cedule

Jak se ale dostat z tohoto bludného kruhu obezity? Všechno záleží na vaší pevné vůli a také na psychické pohodě. Ne nadarmo se říká, že hubnutí je zejména o vaší hlavě. Pokud nebudete v hlavě pevně rozhodnutí, že chcete zhubnout a začít žít zdravější život, dříve nebo později své snažení zdáte, a vrátíte se k starým nezdravým návykům.

Pokud jste ale pevně rozhodnutí, že chcete změnit svůj život a začít hubnout, dodržujte alespoň ze začátku prostá základní pravidla. Vyhýbejte se sladkým limonádám. U mnoho lidí nezpůsobují obezitu až tak nezdravé potraviny, jako nezdravé pití. Pokud někdo vypije každý den 2 litry slazené limonády, Jedná se o velký kalorický příjem navíc. Zkuste se zaměřit raději na čistou vodu nebo čaje.

tuk

Omezte sladkosti i, smažená jídla nebo jídla, kde je vysoký obsah tuku. Místo toho zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, https://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/alergie-na-zeleninu a to nejlépe v čerstvé podobě. Základem zdravého jídelníčku jsou také celozrnné potraviny, mléčné výrobky nebo kvalitní maso s nízkým obsahem tuku. Důležitý je také pohyb. Obézní člověk bohužel nemůže vykonávat takové pohybové aktivity jako člověk s normální zdravou váhou. Proto bude stačit, když pro začátek začnete třeba chodit na dlouhé procházky do přírody.