Tipy pro horké letní dny

V létě dosahují teploty i přes čtyřicet stupňů, což už je pocitově velmi vysoká teplota. Mnoho z nás z toho důvodu nemá léto rádo, protože vysoké teploty jsou ubíjející a jenom taková obyčejná cesta autem se pro nás stává hotovým peklem. Existuje ale spoustu drobných vychytávek, které vám mohou pomoci léto přežít za příjemnějších podmínek.

léto

Pojďme se proto na ně společně podívat.

Klimatizace

Jestliže v domácnosti nemáte klimatizaci, děláte velkou chybu. Klimatizace vám totiž léto může opravdu velmi usnadnit a dosáhnout toho, že budete mít v domě o mnoho příjemnější teploty než bez ní. Klimatizaci si můžete regulovat a její intenzitu nastavit přesně tak, jak vám to bude příjemné. Pokud ji nemáte a máte dům či byt v hlavním městě, podívejte se na nabídku služeb klimatizace Praha https://elmontech.cz/klimatizace/. Používejte ji ale rozumně, abyste se nenachladili.

Pitný režim

Dodržujte pitný režim, který vám pomůže, aby vaše tělo i přes vysoké teploty zůstalo hydratované a vyhnete se takovým nepříjemným věcem, jako je dehydratace nebo úpal. Pijte alespoň tři litry tekutin denně. Mezi tyto tekutiny ale nepočítejte kávu, alkohol a slazené limonády. Ideálně byste měli pít čistou vodu, případně ochucenou ovocem nebo bylinkami, či neslazené čaje. Teplota tekutin by neměla být ledová, i když nás to k tomu svádí, ale příjemně vlažná.

voda

Nevětrejte přes den

Pokud si myslíte, že tím, že do domu vpustíte čerstvý vzduch si pomůžete od vysokých teplot, tak jste na omylu. Bohužel, jestliže venku panuje horko, tím, že otevřete přes den všechny okna, vpustíte vysoké teploty i do své domácnosti. Za chvíli u vás doma bude k nevydržení. Pokud potřebujete vyvětrat, použijte pouze ventilačku anebo vyvětrejte jen velmi krátce. Čerstvý vzduch vpusťte do domácnosti hlavně v noci, kdy se vzduch ochladí i o několik desítek stupňů.