Jak si naplánovat dovolenou v Českých Budějovicích

Máte v plánu trávit volný čas v jihočeském regionu a zvolili jste si místo pobytu přímo v jeho centru, v penzionu v Českých Budějovicích Penzion u Rudolfa? Pak byste měli věnovat jistý čas i přípravě průběhu dovolené, aby nebyla příliš jednotvárná, ale naopak poutavá a rozmanitá.

České Budějovice

Centrum města – co vás pravděpodobně upoutá na první pohled, a co si nenecháte ujít, je pohled na město z Černé věže nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. Odtud si nejlépe uvědomíte, jak překrásný architektonický skvost je historické centrum města, a zatoužíte si prohlédnout jeho některé ulice zblízka. Pravděpodobně zavítáte k soutoku Vltavy a Malše, k Mlýnské stoce a do některých restaurací, kaváren, cukráren, čajoven anebo obchodů se suvenýry.

Český Krumlov

A co dál – až budete procházet podél Dlouhého mostu napříč Vltavou, spatříte první cyklostezku v republice, která tu byla vybudována podél Vltavy z centra Českých Budějovic až na Hlubokou nad Vltavou. Je velmi oblíbená i mezi místními obyvateli a zavede vás na kole nebo in-line bruslích k jednomu z našich nejkrásnějších zámeckých areálů.

Český Krumlov – z Českých Budějovic je to jen pár desítek kilometrů do Českého Krumlova. Doporučujeme tuto trasu absolvovat vlakem a po výstupu v krumlovském nádraží se vám jistě zalíbí krásný výhled na historickou část města s dominantou krumlovského zámku. Jistou možností je pronajmout si tu plavidlo a splout úsek Vltavy například z Krumlova ke zřícenině hradu Dívčí Kámen.

Třeboňsko a horní Lužnice – velmi blízko jihočeské metropole se nachází i rybníkářské centrum Třeboň. Tam byste si neměli nechat ujít prohlídku rybníka Svět a nedalekého největšího českého rybníka Rožmberk. Okouzlit by vás mohla i tamní krajina, zejména Nadějská rybniční soustava, vlkovské a suchdolské zatopené pískovny, cyklostezky podél Nežárky a Lužnice, Rozvodí Staré a Nové řeky, Novořecké močály, rybníky u Chlumu u Třeboně a mnoho dalších zajímavých míst.