Posmívali jsme se jim a jak to dopadlo…

Český národ má takovou vlastnost, která není příliš pěkná a to je vysmívat se ostatním jak jen to jde. Jestli si mnozí myslí, že je něco takového pěkné, pak rozhodně není. Nikdy bychom se neměli vysmívat druhým, protože by se mohlo klidně stát, že nejenže stejná věc, ale mnohem horší věc se přihodí právě nám.

Posmívali jsme se jim https://www.fahd.cz/posmivali-jsme-se-jim/ a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Něco takového se netýká https://www.ekonomickymagazin.cz/2017/12/petina-drobnych-podnikatelu-predpoklada-ze-se-jich-eet-netyka/ pouze jedné konkrétní věci, ale mnohem více věcí, se kterými jsme se všichni setkali.

smích ženy

Někteří se posmívali druhým za to, že musí platit spoustu peněz za energie a dnes platí mnohem více. Někteří se dokonce posmívali druhým státům, že jsou u nich uprchlíci a dnes jsou i u nás.

Opravdu se nevyplatí posmívat se někomu druhému, protože věřte, že to u nás může být daleko horší, než kdekoliv jinde.

Stejně tomu tak je i v případě peněz. Stalo se vám někdy, že se vám někdo vysmíval, že máte málo peněz a o nějaký ten rok později jste zjistili, že přesně ten stejný člověk je ve finančních problémech a má daleko méně peněz než máte vy a byl by nejraději, pokud byste mu půjčili?

smích muže

Je spousta případů, kdy se něco takového projevilo. A jak lze něčemu takovému zabránit? Tak, že se nebude nikdo z nás druhým vysmívat, protože něco takového opravdu není hezké. Je mnohem lepší nabídnout pomoc, než se druhému vysmívat.

Někteří lidé jsou schopni dělat něco takového schválně a to je snad ještě horší, než když člověk dělá něco takového nevědomě. Něco takového se dá pochopit u dětí ze školky, ale určitě ne u dospělého člověka nebo důchodce, který zřejmě nemá na práci nic jiného, než se neustále navážet do druhých.

Člověk by se měl sám nad sebou hluboce zamyslet a pokud sami přijdete na to, že něco takového děláte i vy, měli byste s tím něco začít ihned dělat, protože věřte, že takové chování není vhodné a to k nikomu. Nenechejte to dojít tak daleko, že se s vámi nebude chtít kvůli tomu nikdo ani bavit.