Chudoba není příjemná

I když mívá leckdo z nás peněz poměrně dost, nemusí to ještě nevyhnutelně znamenat, že s nimi dokáže vyžít. Protože ani ty skutečně pěkné sumy peněz nemusí ještě nic znamenat, jsou-li lidé, kteří je dostávají, zároveň nuceni i hodně utrácet. Vždyť si jenom vzpomeňme třeba na doby reálného socialismu, kdy bychom dali nevím co za platy, s nimiž dnes často už ani nedokážeme vyjít.

cizí mince

Prostě je výše našich příjmů relativní pojem. Záleží na konkrétní situaci, jestli s penězi vyjdeme nebo ne. A když ne, je to nepříjemné. Zejména pro soukromé podnikatele, kteří jsou odkázaní výlučně sami na sebe, a co si nevydělají, to nemají. Dokud mají takoví soukromníci dostatečné příjmy, daří se jim skvěle, jenže když se začne peněz nedostávat, to už je jiná. Protože bez peněz se nejen nedá žít, ale ani se nedá financovat provoz firem, na nichž jsou takoví podnikatelé bytostně závislí.

A co tedy dělají podnikatelé, když mají málo peněz nebo si dokonce někdy nevydělají vůbec žádné a začnou se propadat do dluhů? Co by asi dělali? Ve snaze zachránit sebe a své podnikání si často berou podnikatelské půjčky. Dělají to, když takovou pomoc potřebují a když najdou někoho, kdo je jim ochoten své peníze svěřit. Což je u problematických podnikatelů ve špatné ekonomické situaci ale docela problém, protože těm odmítne vyhovět https://kazdydenscitatem.cz/motivacni-citaty/pokouset-se-vyhovet-vsem-je-recept-na-stres/ kdejaký finanční ústav, jakmile tu úředníci uvidí žadatelovy nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce či jiné zásadní problémy.

cizí peníze

Ale nepropadejte depresi. Kdo pomoc opravdu hledá, ten ji nakonec zřejmě přece jenom sežene. A takovou ideální pomocí pro strádající podnikatele může být třeba nebankovní hypotéka. Tu totiž může dostat v podstatě každý podnikatel, a to třeba i ve velké výši. Bohatě tu stačí, když dotyčný nabídne nemovitost jako záruku splácení a bude mít na splátky. Což dává mnoha podnikatelům naději na únik z ekonomických potíží.