Výhodná hypotéka

Chtěli jste někdy podnikat a prodávat ve vlastním obchodě své zboží? Samozřejmě, že je to možné, pokud na to máte peníze. Protože si pamatuji, jak můj bratr chtěl prodávat své výrobky ve svém obchodě. Můj bratr měl hodně rád keramické džbány. Tuto zálibu zdědil po našem dědovi, který se tím dříve živil. A ze začátku to bratra vůbec nezajímalo, ale řekl, že z úcty právě http://www.mupe.cz/erecept-pro-pacienty-se-od-1-ledna-2018-nic-nemeni/d-22464 k dědovi se tohoto řemesla ujme a bude pokračovat dál. Když se s tím svěřil v rodině, tak to byl docela pořádný rozruch. Vůbec jsme nevěděli, jestli takové keramické džbány někdo bude kupovat. Jestli je to ještě vůbec moderní. A proto, aby tohle bratr mít mohl, potřeboval tak samozřejmě nějaké peníze. Protože on neměl našetřenou snad ani korunu. Nakonec z něj vypadlo, že by do podniku šel ještě s jedním kamarádem. Já nevím, mně se to moc nezdálo, ale nechtěla jsem mu do ničeho kecat.

Kde budete podnikat?

Bratr si s kamarádem vzali podnikatelskou hypotéku, aby si mohli pořídit nějakou kancelář, koupit všechno z podnikatelské hypotéky. Myslím si, že bratr udělala asi chybu. Nevím, jak to udělali, že dostali podnikatelskou hypotéku. A to jako na co? Oni totiž chtěli si koupit jeden malý byteček, kde budou provozovat svou živnost. Mně se to tedy nelíbilo a musím říct, že ani máma nebyla nadšená.

S hypotékou si splníte sen.

A nějak nám to nesedělo a vůbec k nám nejde, že by bratr se zrovna chopil tohoto řemesla. To nic nemění ale na tom, že podnikatelská hypotéka se mu nevyplatí. Chápu, že třeba soused si bral taky podnikatelskou hypotéku na to, protože otevíral autoservis a vše mu šlo dobře. Tomu to krásně šlape a všechno mu jde. Já jenom nevím, jak bratr bude s tímto podnikem manipulovat, protože on ani neví, jak se s tím vůbec zachází. Navíc podnikatelská hypotéka není sranda, všechno se musí samozřejmě splácet, ale pokud bratr zkrachuje, tak to bude hrozné.