Jak si užít Slovensko bez horských výšlapů

Slovensko je plné přírodních krás, neprobádaných míst, domáckých hotýlků a skvělé kuchyně. Snad proto si v posledních letech stále častěji nachází své příznivce i v našich končinách, protože ne každý je příznivcem přeplněných pláží a horkého léta u moře. Někteří stále ještě dávají přednost horským výšlapům na vysoké vrcholky s větrem v zádech a přeplněným batohem. Stále jsou na světě ale i tací, pro které ani moře ani hory nejsou to pravé ořechové. Takoví, kteří mnohem raději než hledání volného místo na pláži, které snad ani neexistuje či dokonce téměř horolezeckým výkonům na evropské horské giganty, dávají přednost poklidnému odpočinku. Jenže, kde takové místo najít? Zkuste ubytování Velký Meder travelguide.sk/cze/ a nebudete litovat.

mýdlo a ručníky

Jak již bylo zmíněno, Slovensko si získalo veškeré předpoklady pro to, stát se u Čechů tolik oblíbeným místem. Nachází se jen nedaleko a je naším geografickým sousedem – to je první z výhod pro milovníky krátkých cest. Překážkou není ani jazykové bariéra. Vždyť čeština i slovenština pochází nejen ze stejné jazykové rodiny, ale mnohý člověk střední a starší generace si ještě bude pamatovat doby, kdy republiky Česká a Slovenská tvořily jeden celek.

masážní terapie

A co že je na Slovensku natolik zajímavého pro ty, kteří raději než hory pořádný odpočinek? Nejen Česká republika se může chlubit malebnými lázeňskými městečky, které jsou pro unavené cestovatele jako stvořené. Ano, ani Slovensko nezůstalo upozaděno. Jeho termální http://www.lazneteplice.cz/produkty/procedury/koupele/termalni-bazen/ prameny na samotném okraji našeho východního souseda určitě stojí za to navštívit. Odpočinek vám skvěle zajistí v některém z penzionů umístěných jen malý kousek od lázeňského komplexu. Zajištění vynikající stravy i pro náročné strávníky je ve většině z nich také naprostou samozřejmostí a vy si tak tedy budete moci užít ničím nerušenou dovolenou, a to i když své kroky od domova vzdálíte třeba jen o několik kilometrů.