Co vám nabízí tekuté tapety do interiéru

Neobvyklé geometrické tvary

Tekutá tapeta se pokládá podobně, jako tmely nebo vápenný štuk. Roztírá se v podobě husté kaše po povrchu zdiva, sádrokartonu či dřevotřísky a nemá tedy s klasickou papírovou tapetou v rolích nic společného. Nejsou vidět žádné spáry, spoje a přechodové linie a můžete si dovolit vytvářet rozličná geometrická řešení, např. půlkruhy, elipsy, hvězdy, vlnky, mezikruží a další tvary, které vás napadnou. Obytná místnost se tak díky tomu oblékne do působivého kabátu.

interiér bytu

Krása barev

Tekutá tapeta vás dokáže překvapit svou pestrou plejádou barevných odstínů. Vyrábí se jich desítky, možná stovky druhů a je tedy poměrně snadné vybrat mezi nimi tu, která vás nejvíce osloví. Při výběru vhodného řešení byste měli mít k dispozici alespoň několik prostorových fotografií prostředí, které se chystáte vyzdobit, abyste mohli přikládáním vzorku tapety volit tu optimální.

obývací pokoj

Luxusní vzhled

Máte-li dobrý vkus, můžete si vybrat i takové řešení, které působí dojmem někdy až vyloženě luxusním a nadčasovým. Proto se tekuté tapety hodí i do hotelů, penzionů, restaurací, cukráren, kaváren, čajoven a dalších provozoven či společenských http://www.pf.jcu.cz/stru/katedry/spol_vedy/ prostor. V domácnosti může vytvořit velmi útulné a zajímavé prostředí, ale zejména je vždy každé řešení naprostým originálem – unikátem.

Zdravotní nezávadnost

Jednou z podstatných vlastností tekutých tapet dle ceníku https://colortap.cz/Cenik.html je způsobilost po zdravotní stránce. Výrobci uvádí, že základ výrobku tvoří celulóza, do níž se přidávají kousky bavlny, vlny, sušených řas, hedvábí, slídy, drcených kamínků a dalších podobných přírodních materiálů. Součástí tapet bývá i dispersní (vodou ředitelné) barvivo, protiplísňové a antibakteriální látky (fungicidy) a lepidla, zpravidla na bázi karboxymethylcelulózy. Přesné složení tekutých tapet by vám měl poskytnout vždy výrobce nebo prodejce.