Moderní technologie

Nikdy bych netušila, že informační technologie bude něco pro mě. Protože celý život jsem vyrůstala s maminkou, takže bych ani nikdy nevěděla, že se budu někdy zajímat o informační technologie. Nikdy to nebylo nic pro mě. Nebyla jsem takový technický typ, takže jsem třeba ani ve dvaceti letech ještě neuměla vyměnit třeba žárovku v lustru. Kolikrát jsem ani nevěděla, jak patří baterky do nějaké hračky anebo do nějakého přístroje. Takže jsem se o to ani tak moc vůbec nezajímala. Spíše jsem se zajímala o módu a kosmetiku. Jenomže potom taky nastal ten čas, kdy jsem informační technologie musela prostě chtě nechtě pochopit. A to kvůli škole.

počítač

Šla jsem totiž studovat vyšší odbornou školu, kdy jsem měla taky informatiku. A mě to vůbec nebavilo a nedokázala jsem pochopit různé věci, které jsme pochopit ve škole samozřejmě měli. Pak jsem si řekla, že si raději vezmu nějaký kurz, abych se informatiku a taky informační technologie dále naučila. Já vám musím říct, že učení bylo opravdu složité. A na kurzu nás bylo asi patnáct účastníků.

Někdo se IT naplno věnuje.

Takže bylo logické, že se nám učitel nemůže věnovat úplně naplno, když nás je v kurzu opravdu hodně. A byla jsem z toho nešťastná. Protože za měsíční kurz jsem dala tři tisíce korun. A vy by se možná říkáte, že je to málo. Že informační technologie a důležitá. Jenomže já jsem byla studentka a peněz mám málo. A sice jsem se něco málo na tom kurzu naučila, ale stejně jsem se ještě musela u kamaráda doučovat, co to vůbec informační technologie znamená a k čemu je dobrá. A když už jsme u informační technologii, tak vy jí rozumíte a víte o čem to je? Proč je vůbec důležitá, abychom ji uměli? Víte, doba jde dopředu, tak by se měl i člověk tomu podřídit. Chápu, že někomu to nemusí být po chuti, hlavně starším lidem. Třeba moje babička se stále nad IT rozčiluje. 

Related Post

Koupě počítačeKoupě počítače

Tak především musíte mít jasno ve dvou věcech. Jaký stroj chcete, zda stolní či přenosný a co chcete s počítačem dělat. Jinak budete vybírat pomalu a většinou špatně. Já vám radit nebudu, ale