Odkládat preventivní prohlídky u zubaře se nevyplácí

Zubní lékař ze zubní kliniky v Praze Clinicplus.cz se vám bude snažit vysvětlit, jak důležité je nepodceňovat preventivní prohlídky, které by měly probíhat v intervalu přibližně jednou za půl roku. Toto je dostatečně dlouhá doba na to, aby bylo možné zachytit některé drobné defekty a řešit je snadnými zákroky. Pokud bychom preventivní prohlídky zanedbávali, mohou pak nastat nepříjemné komplikace a vy pak budete muset absolvovat zážitek mnohem horšího kalibru.

zubní lékařka

Nebojte se zubaře, nechce vám ublížit – někteří lidé mají uvnitř ve své mysli zafixován problém, že každá návštěva zubaře přináší oběti, a že je nutné se jí za každou cenu vyhnout. Chce to však vzít rozum do hrsti a používat zdravý selský rozum, protože v případě preventivních prohlídek v doporučené době se vám razantní zákroky prakticky vyhnou.

zákrok u zubaře

Dodržujte doporučení dentální hygieny – pracoviště dentální hygieny nevznikla náhodou, jde totiž o to, že mnoho lidí stále neví, jak správně postupovat při čištění zubů a péči o své dásně. Neexistuje pouze obyčejný kartáček na zuby, měli byste používat i mezizubní kartáčky, případně dentální nit, a také vhodnou zubní pastu a ústní vodu.

Strava – obrovský vliv na zdraví chrupu má strava. Přehnaný příjem sladkostí a pečiva z bílé mouky, omezení ovoce a zeleniny a k tomu větší příděl alkoholu a cigaret způsobuje vznik velmi kyselého prostředí nejen v organismu, ale i v ústech, a to pak vyústí v přemnožení patogenních bakterií a útok na vaši zubní sklovinu a dásně. A v kombinaci se zanedbanou hygienou je to doslova pohroma, která může vyústit v paradontózu a později i ve ztrátu zubů.

Nepočítejte s tím, že vám narostou třetí zuby, a raději se o ty své druhé v dospělosti řádně starejte. Odhoďte strach a ostych, a pokud vám něco není jasné, klidně se svého zubaře ptejte. On se vás také bude ptát, pokud jste například odborník – automechanik, a přijede za vámi, abyste mu dali jeho vůz do pořádku. Nejsme zkrátka všichni specialisté na všechno.