Prevence před nečistotami v bazénu

Čistá voda

Vlastní bazén má výhodu v tom, že nemusíme nikam cestovat na koupaliště a máme svůj klid. Samozřejmě to není pouze o koupání, protože o bazén se musíme dobře starat, aby voda byla čistá a my jsme si v ji mohli bez problémů užívat plavání a jiných vodních radovánek. K tomu poslouží dostatečně výkonná bazénová filtrace v kombinaci se správnou chemií.

žena u bazénu

Tu je potřeba používat ve správném množství, přičemž u takového pH je důležité pravidelné měření, abychom vedli kolik, jakého přípravku používat. Co se týče chemie k dezinfekci, tak jedinou možností není pouze chlór, protože se dá používat sůl, kterou umístíme do speciální jednotky. Té stačí poměrně malé množství soli, přičemž obě varianty mají svá specifika. Přeci jen za ty léta se chemická i mechanické přípravky posunuli vpřed. Takové čištění stěn a dna už nemusíme dělat my, protože stačí zapnout robotický vysavač a ten už se o vše postará.

Prevence

Lepší situace je taková, kdy se vůbec nečistoty do vody nedostávají, což samozřejmě zajistit nelze, ale preventivním opatřeními je lze rozhodně snížit. Jako první doporučení si můžeme zmínit používání plachty, když bazénu http://www.aquasportclub.cz/obsazenost-bazenu/ zrovna nikdo nepoužívá, protože zbytečně nebude na hladinu padat nepořádek. Když si budete pořizovat bazén, tak nevolte místo třeba hned vedle stromu. Nečistoty máme však i na sobě a plavkách, tak že se vyplatí osprchovat se před vstupem do bazénu. Abychom měli vodu s příjemnou teplotou, tak si můžeme pořídit solární sprchu Chlorito. Tu totiž můžeme umístit třeba na zahradu a připojit k ní studenou vodu.

dno bazénu

Sprcha už si s ní poradí, protože ji s pomocí slunečních paprsků ohřeje právě na příjemnou teplotu, takže nás voda nebude studit. Sprch je na výběr více, takže máte z čeho vybírat. Samozřejmě sprchu můžeme používat i když nemáme bazén, protože se takto snadno schladíme během tropických teplot.