Stěhujeme celý byt s dodávkou

Přepravní dodávky z půjčovny dodávek Rent car service se dnes pronajímají jak pro přepravu většího počtu osob, tak i pro převážení různého nákladu. Můžete v nich vozit stavebniny, zahradnické potřeby, velké domácí spotřebiče, ale také veškeré vybavení vašeho bytu v rámci stěhování. Přestěhovat celý byt s dodávkou je poměrně snadné za určitých předpokladů. Co tím máme na mysli?

Máte parťáka – stěhování ve dvou lidech je vždy snazší, zvláště pak při přenášení těžkých a velkých břemen, jako je pračka nebo chladnička. Nesnažte se všechno „urvat“ sami a práci si rozdělte a požádejte o výpomoc někoho spolehlivého. Samozřejmě to nechtějte jen tak, zadarmo, nemusí to být přímo za peníze, stačí si nějak navzájem vyhovět jiným způsobem, např. protislužbou na oplátku, pozvánkou na pohoštění, na společnou dovolenou se zaplaceným ubytováním atp.

přeprava zboží dodávkou

Umíte s dodávkou jezdit – pokud jste nikdy dodávku neřídili, doporučujeme při pronájmu řízení auta přenechat vašemu parťákovi, případně si můžete vůz pronajmout i s řidičem. A pokud přece jen trváte na zapůjčení vozu i bez zkušeností s řízením, vydejte se nejprve někam do odlehlých míst mimo silný provoz, kde si můžete chování vozidla v terénu nacvičit, zejména pak couvání a parkování.

přepravní dodávka

Máte sbaleno – bylo by pošetilé půjčovat si dodávku v době, kdy teprve balíte věci. Tím byste se zbytečně zdržovali a platili za pronájem i její prostoje. Vůz si vyzvedněte až tehdy, budete-li přesvědčeni, že máte vše připraveno k nakládání a transportu.

Máte k dispozici výstelkový materiál – tím máme na mysli výstelku uvnitř pronajatého vozu, kterou vložíte mezi stěhované předměty a karosérii vozidla, abyste ji nepoškodili. Každý škrábanec totiž zaplatíte, a proto buďte v této činnosti důslední. Zajistěte všechny předměty v autě tak, aby se nemohly samovolně pohybovat, a aby se v žádném bodě auta přímo nedotýkaly. Můžete k tomu použít např. molitan ze starých křesel nebo staré vyřazené deky či polštáře.